Ангели-Oхоронці

______________________________________________________________

______________________________________________________________

Біблія містить численні приклади ангелів у певних місіях. Наприклад, ангел Гавриїл сповістив Діві Марії про втілення Христа від Святого Духа, а ангели стали свідками та сповістили про Воскресіння Ісуса.

Церква підтверджує існування ангелів і їх місію в колективному та індивідуальному спасінні. Папа Іван Павло ІІ стверджував, що «ангели, як чисті духи, не тільки беруть участь у святості самого Бога, як їм властиво, але в ключові моменти вони оточують Христа і супроводжують Його у виконанні Його спасенної місії щодо людству» (Загальна аудиторія, 30 липня 1986; L’Osservatore Romano English Edition, 4 серпня, стор. 1).

Ангели, створені Богом відповідно до важливості та необхідності кожної ситуації, «оточують» і «супроводжують» Церкву. Їхні місії повністю охоплюють Містичне Тіло Христа. Кожна людина має свого янгола-хранителя, який охороняє, захищає і просвічує.

Катехизм Католицької Церкви проголошує, що «від дитинства до смерті людське життя оточене їхньою пильною опікою та заступництвом [ангелів]. Біля кожного віруючого стоїть ангел як захисник і пастир, який веде його до життя. Уже тут, на землі, християнське життя ділиться через віру в благословенну групу ангелів і людей, об’єднаних у Бозі» (ККЦ, п. 336). Такий захист приносить користь тим, хто реагує на керівництво Святого Духа.

У Літургії Церква молиться до ангелів про їхній захист і заступництво. Згідно з християнською традицією, кожна людина має ангела-охоронця, який супроводжує її в кожну мить життя. У Євангелії Ісус запрошує нас поважати навіть найменших і скромних людей, маючи на увазі їхніх ангелів, які спостерігають за ними з неба.

Ангел-Oхоронець пов’язаний з усіма, хто живе в Божій благодаті. Отці Церкви стверджували, що для кожної людини існує свій ангел-охоронець, під час Тридентського Собору (1545 – 1563) було зазначено, що кожна людина має свого ангела, а Папа Павло V додав до Церкви свято ангелів-охоронців. календар.

______________________________________________________________

This entry was posted in Yкраїнець and tagged . Bookmark the permalink.